Casa / IGBT Modules / FF300R17ME4B11BOSA1
minImg
FF300R17ME4B11BOSA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
FF300R17ME4B11BOSA1
Descrizione:
IGBT MOD 1700V 375A 1800W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
NTC Thermistor Yes
Configuration 2 Independent
Current - Collector (Ic) (Max) 375 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 24.5 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1700 V
Supplier Device Package Module
Series EconoDUAL™ 3
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.3V @ 15V, 300A
Package / Case Module
Power - Max 1800 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 3 mA