Casa / FET, MOSFET Arrays / FF45MR12W1M1B11BOMA1
minImg
FF45MR12W1M1B11BOMA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
FF45MR12W1M1B11BOMA1
Pacchetto:
AG-EASY1BM-2
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
MOSFET MODULE 1200V 50A
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
Configuration 2 N-Channel (Dual)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1840pF @ 800V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 62nC @ 15V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 45mOhm @ 25A, 15V (Typ)
Supplier Device Package AG-EASY1BM-2
Vgs(th) (Max) @ Id 5.55V @ 10mA
Drain to Source Voltage (Vdss) 1200V (1.2kV)
Series CoolSiC™+
Package / Case Module
Technology Silicon Carbide (SiC)
Power - Max -
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 25A (Tj)