Casa / IGBT Modules / FF600R12ME4B11BPSA1
minImg
FF600R12ME4B11BPSA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
FF600R12ME4B11BPSA1
Pacchetto:
Module
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IGBT MODULE 1200V 4050W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
NTC Thermistor Yes
Configuration 2 Independent
Input Capacitance (Cies) @ Vce 37 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series EconoDUAL™ 3
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.1V @ 15V, 600A
Package / Case Module
Power - Max 4050 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 3 mA