FFA10U40DNTU
onsemi
Prodotto No:
FFA10U40DNTU
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
TO-3P
Descrizione:
DIODE ARRAY GP 400V 10A TO3P
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 50 ns
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-3P
Current - Reverse Leakage @ Vr 30 µA @ 400 V
Series -
Package / Case TO-3P-3, SC-65-3
Technology Standard
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.4 V @ 10 A
Mfr onsemi
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 400 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 10A
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C