Casa / Diode Arrays / FFAF20U20DNTU
minImg
FFAF20U20DNTU
Fairchild Semiconductor
Prodotto No:
FFAF20U20DNTU
Pacchetto:
TO-3PF
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
RECTIFIER DIODE
In magazzino : 720
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 333
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 40 ns
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-3PF
Current - Reverse Leakage @ Vr 20 µA @ 200 V
Series -
Package / Case TO-3P-3 Full Pack
Technology Standard
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 20 A
Mfr Fairchild Semiconductor
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 20A
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C