Casa / Single IGBTs / FGA25S125P-SN00337
minImg
FGA25S125P-SN00337
Fairchild Semiconductor
Prodotto No:
FGA25S125P-SN00337
Pacchetto:
TO-3PN
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
INSULATED GATE BIPOLAR TRANSISTO
In magazzino : 412
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 100
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 600V, 25A, 10Ohm, 15V
Input Type Standard
Switching Energy 1.09mJ (on), 580µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 50 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1250 V
Td (on/off) @ 25°C 24ns/502ns
Supplier Device Package TO-3PN
Current - Collector Pulsed (Icm) 75 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.35V @ 15V, 25A
Package / Case TO-3P-3, SC-65-3
Gate Charge 204 nC
Power - Max 250 W