Casa / Single IGBTs / FGA30N60LSDTU
minImg
FGA30N60LSDTU
onsemi
Prodotto No:
FGA30N60LSDTU
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
TO-3P
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IGBT TRENCH/FS 600V 60A TO3P
In magazzino : 418
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Test Condition 400V, 30A, 6.8Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 35 ns
Switching Energy 1.1mJ (on), 21mJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 60 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Td (on/off) @ 25°C 18ns/250ns
Supplier Device Package TO-3P
Current - Collector Pulsed (Icm) 90 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 1.4V @ 15V, 30A
Package / Case TO-3P-3, SC-65-3
Gate Charge 225 nC
Power - Max 480 W