FGA30T65SHD
onsemi
Prodotto No:
FGA30T65SHD
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
TO-3PN
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IGBT TRENCH/FS 650V 60A TO3PN
In magazzino : 434
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 400V, 30A, 6Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 31.8 ns
Switching Energy 598µJ (on), 167µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 60 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 650 V
Td (on/off) @ 25°C 14.4ns/52.8ns
Supplier Device Package TO-3PN
Current - Collector Pulsed (Icm) 90 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.1V @ 15V, 30A
Package / Case TO-3P-3, SC-65-3
Gate Charge 54.7 nC
Power - Max 238 W