FGA90N30TU
onsemi
Prodotto No:
FGA90N30TU
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
TO-3P
Descrizione:
IGBT 300V 90A 219W TO3P
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Test Condition -
Input Type Standard
Switching Energy -
Current - Collector (Ic) (Max) 90 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 300 V
Td (on/off) @ 25°C -
Supplier Device Package TO-3P
Current - Collector Pulsed (Icm) 220 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 1.4V @ 15V, 20A
Package / Case TO-3P-3, SC-65-3
Gate Charge 87 nC
Power - Max 219 W