Casa / Single IGBTs / FGH75T65SHD-F155
minImg
FGH75T65SHD-F155
onsemi
Prodotto No:
FGH75T65SHD-F155
Descrizione:
IGBT TRENCH/FS 650V 150A TO247
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 400V, 75A, 3Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 43.4 ns
Switching Energy 2.4mJ (on), 720µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 150 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 650 V
Td (on/off) @ 25°C 28ns/80ns
Supplier Device Package TO-247-3
Current - Collector Pulsed (Icm) 225 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.1V @ 15V, 75A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 123 nC
Power - Max 455 W