Casa / Single IGBTs / FGH75T65UPD-F085
minImg
FGH75T65UPD-F085
onsemi
Prodotto No:
FGH75T65UPD-F085
TO-247-3
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IGBT 650V 150A 375W TO-247AB
In magazzino : 439
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 400V, 75A, 3Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 85 ns
Switching Energy 2.85mJ (on), 1.2mJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 150 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Not For New Designs
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 650 V
Td (on/off) @ 25°C 32ns/166ns
Supplier Device Package TO-247-3
Current - Collector Pulsed (Icm) 225 A
Series Automotive, AEC-Q101
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.3V @ 15V, 75A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 578 nC
Power - Max 375 W