Casa / Single IGBTs / FGPF70N33BTTU
minImg
FGPF70N33BTTU
onsemi
Prodotto No:
FGPF70N33BTTU
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
TO-220F-3
Descrizione:
IGBT 330V 48W TO220F
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Test Condition -
Input Type Standard
Switching Energy -
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 330 V
Td (on/off) @ 25°C -
Supplier Device Package TO-220F-3
Current - Collector Pulsed (Icm) 220 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 1.7V @ 15V, 70A
Package / Case TO-220-3 Full Pack
Gate Charge 49 nC
Power - Max 48 W