DFRobot
Prodotto No:
FIT0277
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
GEARMOTOR 146 RPM 12V LOW NOISE
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$45.505
$45.505
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Torque - Rated (oz-in / mNm) | - |
| Operating Temperature | - |
| Diameter - Shaft | 0.236" (6.00mm) |
| Termination Style | PC Pin |
| Approval Agency | - |
| Encoder Type | Incremental |
| Voltage - Rated | 12VDC |
| Size / Dimension | Round - 1.417" Dia (36.00mm) |
| Product Status | Active |
| Mounting Hole Spacing | 1.100" (28.00mm) |
| Weight | 0.595 lb (269.89 g) |
| Length - Shaft and Bearing | 0.709" (18.00mm) |
| RPM | 146 RPM |
| Function | Gearmotor |
| Series | - |
| Type | DC Motor |
| Power - Rated | - |
| Motor Type | - |
| Mfr | DFRobot |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) | - |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Gear Reduction Ratio | 51 |