DFRobot
Prodotto No:
FIT0579
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
GEARMOTOR 50 RPM 6V MICO METAL
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$7.125
$7.125
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Torque - Rated (oz-in / mNm) | 3.47 / 24.5 |
| Operating Temperature | - |
| Diameter - Shaft | 0.118" (3.00mm) |
| Termination Style | Solder Tab |
| Approval Agency | - |
| Encoder Type | - |
| Voltage - Rated | 6VDC |
| Size / Dimension | Rectangular - 0.472" x 0.394" (12.00mm x 10.00mm) |
| Product Status | Active |
| Mounting Hole Spacing | - |
| Weight | - |
| Length - Shaft and Bearing | 0.394" (10.00mm) |
| RPM | 50 RPM |
| Function | Gearmotor |
| Series | - |
| Type | DC Motor |
| Power - Rated | - |
| Motor Type | - |
| Mfr | DFRobot |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm) | - |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Gear Reduction Ratio | 298 |