FKM-75KT-73-2R2
YAGEO
Prodotto No:
FKM-75KT-73-2R2
Produttore:
YAGEO
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RES 2.2 OHM 10% 3/4W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.142" Dia x 0.390" L (3.60mm x 9.90mm)
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.2 Ohms
Series FKM
Power (Watts) 0.75W, 3/4W