FKM150KT-73-0R33
YAGEO
Prodotto No:
FKM150KT-73-0R33
Produttore:
YAGEO
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RES 0.33 OHM 10% 1.5W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.224" Dia x 0.563" L (5.70mm x 14.30mm)
Temperature Coefficient ±800ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 330 mOhms
Series FKM
Power (Watts) 1.5W