FKN-25FR-52-18R
YAGEO
Prodotto No:
FKN-25FR-52-18R
Produttore:
YAGEO
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RES 18 OHM 1% 1/4W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 155°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 18 Ohms
Series FKN
Power (Watts) 0.25W, 1/4W