FKN-50JR-52-2R2
YAGEO
Prodotto No:
FKN-50JR-52-2R2
Descrizione:
RES 2.2 OHM 5% 1/2W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 155°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.2 Ohms
Series FKN
Power (Watts) 0.5W, 1/2W