FKN1WSJB-52-11R
YAGEO
Prodotto No:
FKN1WSJB-52-11R
Produttore:
YAGEO
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RES 11 OHM 5% 1W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 155°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 11 Ohms
Series FKN
Power (Watts) 1W