FKN2WSFR-73-0R1
YAGEO
Prodotto No:
FKN2WSFR-73-0R1
Produttore:
YAGEO
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RES 0.1 OHM 1% 2W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 155°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 100 mOhms
Series FKN
Power (Watts) 2W