FKN2WSJR-73-2R4
YAGEO
Prodotto No:
FKN2WSJR-73-2R4
Descrizione:
RES 2.4 OHM 5% 2W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 155°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.181" Dia x 0.453" L (4.60mm x 11.50mm)
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.4 Ohms
Series FKN
Power (Watts) 2W