FKN2WSJR-73-2R7
YAGEO
Prodotto No:
FKN2WSJR-73-2R7
Produttore:
YAGEO
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RES 2.7 OHM 5% 2W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 155°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.7 Ohms
Series FKN
Power (Watts) 2W