FKN300FR-73-0R12
YAGEO
Prodotto No:
FKN300FR-73-0R12
Produttore:
YAGEO
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RES 0.12 OHM 1% 3W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 155°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 120 mOhms
Series FKN
Power (Watts) 3W