FKN3WSFR-73-0R12
YAGEO
Prodotto No:
FKN3WSFR-73-0R12
Descrizione:
RES 0.12 OHM 1% 3W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 155°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 120 mOhms
Series FKN
Power (Watts) 3W