FKN3WSJR-73-4R7
YAGEO
Prodotto No:
FKN3WSJR-73-4R7
Descrizione:
RES 4.7 OHM 5% 3W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 155°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 4.7 Ohms
Series FKN
Power (Watts) 3W