FKN50SFR-52-0R75
YAGEO
Prodotto No:
FKN50SFR-52-0R75
Descrizione:
RES 0.75 OHM 1% 1/2W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 155°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 750 mOhms
Series FKN
Power (Watts) 0.5W, 1/2W