FKN50SJR-52-0R47
YAGEO
Prodotto No:
FKN50SJR-52-0R47
Descrizione:
RES 0.47 OHM 5% 1/2W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 155°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 470 mOhms
Series FKN
Power (Watts) 0.5W, 1/2W