FKN5WSJR-73-1R6
YAGEO
Prodotto No:
FKN5WSJR-73-1R6
Descrizione:
RES 1.6 OHM 5% 5W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 155°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.6 Ohms
Series FKN
Power (Watts) 5W