FKN7WSJR-91-0R56
YAGEO
Prodotto No:
FKN7WSJR-91-0R56
Descrizione:
RES 0.56 OHM 5% 7W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 155°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.315" Dia x 0.965" L (8.00mm x 24.50mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 560 mOhms
Series FKN
Power (Watts) 7W