WIMA
Prodotto No:
FKP2F021001J00HSSD
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CAP FILM 10000PF 2.5% 250VDC RAD
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.8075
$0.8075
10
$0.59185
$5.9185
50
$0.47329
$23.6645
100
$0.40565
$40.565
500
$0.321138
$160.569
1000
$0.270427
$270.427
2500
$0.253526
$633.815
5000
$0.236626
$1183.13
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -55°C ~ 100°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP) |
| Applications | High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT |
| Height - Seated (Max) | 0.335" (8.50mm) |
| Tolerance | ±2.5% |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | - |
| Voltage Rating - DC | 250V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 160V |
| Mfr | WIMA |
| Capacitance | 10000 pF |
| Features | - |
| Package | Bulk |