FM0204JT-52-91R
YAGEO
Prodotto No:
FM0204JT-52-91R
Descrizione:
RES 91 OHM 5% 0.4W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 91 Ohms
Series FM0
Power (Watts) 0.4W