Casa / IGBT Modules / FMG2G300US60E
minImg
FMG2G300US60E
Fairchild Semiconductor
Prodotto No:
FMG2G300US60E
Pacchetto:
7PM-HA
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IGBT, 300A, 600V, N-CHANNEL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
NTC Thermistor No
Configuration Half Bridge
Current - Collector (Ic) (Max) 300 A
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Supplier Device Package 7PM-HA
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.7V @ 15V, 300A
Package / Case 7PM-HA
Power - Max 892 W