FMG2G50US60
onsemi
Prodotto No:
FMG2G50US60
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
7PM-GA
Descrizione:
IGBT MODULE 600V 50A 250W 7PMGA
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
NTC Thermistor No
Configuration Half Bridge
Current - Collector (Ic) (Max) 50 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 3.46 nF @ 30 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Supplier Device Package 7PM-GA
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.8V @ 15V, 50A
Package / Case 7PM-GA
Power - Max 250 W