Casa / Heat Shrink Tubing / FP-301-1.5-BLUE-4'-BULK
minImg
FP-301-1.5-BLUE-4'-BULK
3M
Prodotto No:
FP-301-1.5-BLUE-4'-BULK
Produttore:
3M
Descrizione:
HEATSHRINK FP301 1 1/2-48" BLUE
Guida per l'utente
Inner Diameter - Recovered 0.750" (19.05mm)
Shrink Temperature 100°C
Operating Temperature -55°C ~ 135°C
Storage/Refrigeration Temperature 50°F ~ 80°F (10°C ~ 27°C)
Color Blue
Recovered Wall Thickness 0.040" (1.02mm)
Material Polyolefin (PO)
Product Status Obsolete
Series FP-301
Shrinkage Ratio 2 to 1
Type Tubing, Flexible
Length 4.00' (1.22m)
Shelf Life Start Date of Manufacture
Inner Diameter - Supplied 1.500" (38.10mm)