FP-301H-1/16-BU
3M
Prodotto No:
FP-301H-1/16-BU
Descrizione:
HEATSHRINK FP301H 1/16-48" BLUE
Guida per l'utente
Inner Diameter - Recovered 0.031" (0.79mm)
Shrink Temperature 100°C
Operating Temperature -55°C ~ 135°C
Storage/Refrigeration Temperature 50°F ~ 80°F (10°C ~ 27°C)
Color Blue
Recovered Wall Thickness 0.017" (0.43mm)
Material Polyolefin (PO)
Product Status Obsolete
Type Tubing, Flexible
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Inner Diameter - Supplied 0.063" (1.60mm)