Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
FP1007R3-R22-R
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
FIXED IND 215NH 61A 0.29MOHM SMD
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.6245
$1.6245
10
$1.49625
$14.9625
25
$1.37142
$34.2855
50
$1.17173
$58.5865
100
$1.047185
$104.7185
250
$0.89756
$224.39
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Saturation (Isat) | 50A |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Q @ Freq | - |
| Height - Seated (Max) | 0.295" (7.50mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Current Rating (Amps) | 61 A |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.402" L x 0.307" W (10.20mm x 7.80mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| Ratings | - |
| DC Resistance (DCR) | 0.29mOhm |
| Inductance | 215 nH |
| Series | FLAT-PAC, FP1007 |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Package / Case | Nonstandard |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Material - Core | Ferrite |