Casa / IGBT Modules / FP10R06W1E3BOMA1
minImg
FP10R06W1E3BOMA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
FP10R06W1E3BOMA1
Pacchetto:
Module
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IGBT MODULE 600V 16A 68W
In magazzino : 3
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
NTC Thermistor Yes
Configuration Three Phase Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 16 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 550 pF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Supplier Device Package Module
Series EasyPIM™
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2V @ 15V, 10A
Package / Case Module
Power - Max 68 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 1 mA