Casa / IGBT Modules / FP15R12YT3BOMA1
minImg
FP15R12YT3BOMA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
FP15R12YT3BOMA1
Pacchetto:
Module
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IGBT MOD 1200V 25A 110W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
NTC Thermistor Yes
Configuration Three Phase Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 25 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 1.1 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Not For New Designs
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series -
Input Three Phase Bridge Rectifier
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.15V @ 15V, 15A
Package / Case Module
Power - Max 110 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 5 mA