Casa / Heat Shrink Tubing / FP301-1-48"-CLEAR-5 PCS
minImg
FP301-1-48"-CLEAR-5 PCS
3M
Prodotto No:
FP301-1-48"-CLEAR-5 PCS
Produttore:
3M
Descrizione:
HEATSHRINK 1"X4' CLR 1=1PC 48"
In magazzino : 9
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Inner Diameter - Recovered 0.500" (12.70mm)
Shrink Temperature 100°C
Operating Temperature -55°C ~ 135°C
Storage/Refrigeration Temperature 50°F ~ 80°F (10°C ~ 27°C)
Color Clear
Recovered Wall Thickness 0.035" (0.89mm)
Material Polyolefin (PO)
Product Status Active
Series FP-301
Shrinkage Ratio 2 to 1
Type Tubing, Flexible
Length 4.00' (1.22m)
Shelf Life Start Date of Manufacture
Inner Diameter - Supplied 1.000" (25.40mm)