Casa / IGBT Modules / FP35R12W2T4B11BOMA1
minImg
FP35R12W2T4B11BOMA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
FP35R12W2T4B11BOMA1
Pacchetto:
Module
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IGBT MOD 1200V 54A 215W
In magazzino : 7
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
NTC Thermistor Yes
Configuration Three Phase Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 54 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 2 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.25V @ 15V, 35A
Package / Case Module
Power - Max 215 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 1 mA