Casa / IGBT Modules / FP50R06W2E3B11BOMA1
minImg
FP50R06W2E3B11BOMA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
FP50R06W2E3B11BOMA1
Pacchetto:
Module
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IGBT MODULE 600V 65A 175W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
NTC Thermistor Yes
Configuration Three Phase Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 65 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 3.1 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Supplier Device Package Module
Series EasyPIM™ 2B
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 1.9V @ 15V, 50A
Package / Case Module
Power - Max 175 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 1 mA