FPC040P050-S
Chip Quik Inc.
Prodotto No:
FPC040P050-S
Descrizione:
FPC/FFC SMT CONN STENCIL
Guida per l'utente
Number of Positions 50
Inner Dimension -
Material Stainless Steel
Thermal Center Pad 1.016" L x 0.157" W (25.80mm x 4.00mm)
Product Status Active
Thickness 0.0040" (0.102mm)
Series Proto-Advantage FPC
Type FPC/FFC
Mfr Chip Quik Inc.
Pitch 0.016" (0.40mm)
Outer Dimension 1.300" L x 0.900" W (33.02mm x 22.86mm)