FQB25N33TM-F085
Fairchild Semiconductor
Prodotto No:
FQB25N33TM-F085
Pacchetto:
D2PAK (TO-263)
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
MOSFET N-CH 330V 25A D2PAK
In magazzino : 8000
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 159
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2010 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 75 nC @ 15 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 230mOhm @ 12.5A, 10V
Supplier Device Package D2PAK (TO-263)
Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 330 V
Series Automotive, AEC-Q101
Power Dissipation (Max) 3.1W (Ta), 250W (Tc)
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Fairchild Semiconductor
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 25A (Tc)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V