FQD13N10TM
onsemi
Prodotto No:
FQD13N10TM
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
TO-252AA
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
MOSFET N-CH 100V 10A DPAK
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 450 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 16 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 180mOhm @ 5A, 10V
Supplier Device Package TO-252AA
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series QFET®
Power Dissipation (Max) 2.5W (Ta), 40W (Tc)
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 10A (Tc)
Vgs (Max) ±25V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V