FQD7N20LTM
onsemi
Prodotto No:
FQD7N20LTM
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
TO-252AA
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
MOSFET N-CH 200V 5.5A DPAK
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 500 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 9 nC @ 5 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 750mOhm @ 2.75A, 10V
Supplier Device Package TO-252AA
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 200 V
Series QFET®
Power Dissipation (Max) 2.5W (Ta), 45W (Tc)
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 5.5A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 5V, 10V