FQI50N06TU
onsemi
Prodotto No:
FQI50N06TU
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
I2PAK (TO-262)
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
MOSFET N-CH 60V 50A I2PAK
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1540 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 41 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 22mOhm @ 25A, 10V
Supplier Device Package I2PAK (TO-262)
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 60 V
Series QFET®
Power Dissipation (Max) 3.75W (Ta), 120W (Tc)
Package / Case TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 50A (Tc)
Vgs (Max) ±25V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V