FQP32N12V2
onsemi
Prodotto No:
FQP32N12V2
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
TO-220-3
Descrizione:
MOSFET N-CH 120V 32A TO220-3
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1860 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 53 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 50mOhm @ 16A, 10V
Supplier Device Package TO-220-3
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 120 V
Series QFET®
Power Dissipation (Max) 150W (Tc)
Package / Case TO-220-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr onsemi
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 32A (Tc)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V