FQPF9N50
Fairchild Semiconductor
Prodotto No:
FQPF9N50
Pacchetto:
TO-220F-3
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
MOSFET N-CH 500V 5.3A TO220F
In magazzino : 43450
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 325
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1450 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 36 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 730mOhm @ 2.65A, 10V
Supplier Device Package TO-220F-3
Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 500 V
Series QFET®
Power Dissipation (Max) 50W (Tc)
Package / Case TO-220-3 Full Pack
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Fairchild Semiconductor
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 5.3A (Tc)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V