Casa / IGBT Modules / FS100R12KE3BOSA1
minImg
FS100R12KE3BOSA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
FS100R12KE3BOSA1
Pacchetto:
Module
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IGBT MOD 1200V 140A 480W
In magazzino : 2
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
NTC Thermistor No
Configuration Single
Current - Collector (Ic) (Max) 140 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 7.1 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Not For New Designs
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.15V @ 15V, 100A
Package / Case Module
Power - Max 480 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 5 mA