Casa / IGBT Modules / FS200R06KE3BOSA1
minImg
FS200R06KE3BOSA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
FS200R06KE3BOSA1
Pacchetto:
Module
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IGBT MOD 600V 200A 600W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
NTC Thermistor Yes
Configuration Three Phase Inverter
Current - Collector (Ic) (Max) 200 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 13 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Supplier Device Package Module
Series EconoPACK™ 3
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 1.9V @ 15V, 200A
Package / Case Module
Power - Max 600 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 1 mA